XI Konkurs na najlepszą pracę magisterską 2016/2017
Wyniki konkursu
Mamy przyjemność opublikować listę Laureatek XI edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską o tematyce gender organizowanego przez Polskie Towarzystwo Genderowe im. Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaja Kopernika pod matronatem Gender Studies przy Instytucie Badań Literackich PAN.
W KATEGORII NAUKI SPOŁECZNE:
Nagroda główna dla Doroty Wyrwińskiej za pracę pt. „Co się dzieje z mężczyznami? Analiza dyskursów dotyczących kryzysu męskości w artykułach prasowych oraz internetowych” obronioną w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego u dr Małgorzaty Sikorskiej.
Wyróżnienie dla Jagody Schmidt za pracę pt. „Kobiety, kobiecość i płeć kulturowa w warszawskim środowisku wspinaczkowym” obronioną w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego u dr hab. Agnieszki Kościańskiej.
W KATEGORII NAUKI HUMANISTYCZNE:
Nagroda główna dla Dominiki Kowalskiej za pracę pt. „The Fourth Wave of American Feminism: Ideas, Activism, Social Media” obronioną w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego u dr hab. Agnieszki Graff-Osser.
Wyróżnienie dla Renaty Kin za pracę pt. „Queerowanie nie-ludzkich zwierząt: seksualność, natura, polityka” obronioną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu u prof. UAM dr hab. Moniki Bakke.
Wszystkim Laureatkom i Promotorkom prac gratulujemy!
Regulamin konkursu:
-
- Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, mieszczące się w obszarze szeroko pojętych studiów kobiecych, gender i queer studies.
- W konkursie mogą wziąć udział prace obronione w roku akademickim 2016/17 w uczelniach polskich.
- W konkursie mogą wziąć udział prace napisane w języku polskim i angielskim (prace w innych językach można złożyć po uzyskaniu zgody mailowe; por. punkt 13).
- Laureat/ka głównej nagrody konkursu otrzyma dyplom oraz prawo do bezpłatnych studiów na Gender Studies przy IBL PAN (jeśli w roku 2017/18 i w następnych latach studia będą funkcjonować); oprócz nagrody głównej jury może przyznać także wyróżnienia.
- Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w dwóch dziedzinach: nauk humanistycznych (literatura, sztuka, historia, filozofia itp.) oraz społecznych (socjologia, prawo, ekonomia itp.).
- Jury przysługuje prawo do nieprzyznania Nagrody.
- Skład jury zostanie wyłoniony przez Zarząd PTG spośród członków i członkiń Towarzystwa mających co najmniej stopień doktora nauk humanistycznych lub społecznych, będących ekspert(k)ami w dziedzinach zgodnych z tematami przedstawionych w konkursie prac.
- Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:
a) jedną wersję elektroniczną pracy;
b) opinię rekomendującą pracę na konkurs (napisaną przez promotora lub – w wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z organizatorkami – inną samodzielną pracownicę naukową/samodzielnego pracownika naukowego);
c) dane kontaktowe autorki/autora pracy (adres, telefon, e-mail);
d) poświadczenie właściwego dziekanatu o obronie pracy wraz z datą obrony;
e) oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w zakresie związanym z uczestnictwem w konkursie.
- Prace i dokumentację należy przesłać w terminie do 15 października 2017 roku na adres mailowy:
kontakt@polskietg.pl
- Prace nadesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi: wersja elektroniczna będzie przechowywana w archiwum konkursu i może zostać zniszczona po upłynięciu jednego roku od złożenia pracy na konkurs.
- Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w grudniu 2017 roku podczas corocznej sesji PTG.
- Decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje odwołanie od niej.
- Pytania w sprawie konkursu należy kierować na adres: kontakt@polskietg.pl
* Poprzednie edycje konkursu organizowały Podyplomowe Gender Studies im. Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki przy Instytucie Badań Literackich PAN.